Jaunumi

Iepazīsties internetā ar piesardzību

Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku iepazīstas internetā, tāpēc, tuvojoties Valentīndienai, Digitālā drošības alianse aicina arī šajā jomā ievērot drošības prasības:

1. Uzsākot komunikāciju ar nepazīstamu cilvēku internetā, sākotnēji nenododiet par sevi sensitīvu informāciju, piemēram, dzīves vietas adresi vai darbavietas nosaukumu. Tāpat izvairieties no privāta rakstura fotogrāfiju nosūtīšanas – tas jāpatur prātā ne tikai iepazīšanās sākuma posmā, bet arī turpmākā komunikācijā.

2. Turpinot saziņu, centieties noskaidrot, vai konkrētā persona ir tiešām tā par ko uzdodas virtuālajā vidē. Tāpat būtu vērtīgi apvaicāties, vai personas ievietotās fotogrāfijas tik tiešām ir paša sarunu biedra, kā arī vai tās nav ar desmit vai vairāk gadu noilgumu.

3. Uzzinot jaunā virtuālā drauga vai draudzenes vārdu un uzvārdu, sameklējiet internetā par konkrēto personu visu pieejamo informāciju. Tādējādi var izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, piemēram, noskaidrojot, vai jaunā simpātija nav iesaistīta kādā tiesvedībā vai alimentu nemaksāšanas procesā.

4. Apskatieties virtuālā drauga vai draudzenes ierakstus sociālajos tīklos un ievietotās fotogrāfijas – tās bieži vien pasaka daudz vairāk nekā rakstītais. Piemēram, ja jaunais virtuālais draugs raksta, ka ir aizrāvies ar mākslu un kultūru, bet bildes ievietotas tikai no ballītēm, var izrādīties, ka “mākslu” jaunais draugs uztver citādi nekā jūs.

5. Jums nav jāpiekrīt satikties ar iepazīto draugu vai draudzeni pēc pirmajām pāris vēstulēm. Ja otrs cilvēks nevēlas veltīt laiku un atbildēt uz jautājumiem elektroniskajā vidē, bet grib tikties tikai klātienē, varat atteikties un komunikāciju neturpināt.

6. Nebaidieties jau sākumā noskaidrot sev svarīgos jautājumus par otru cilvēku, piemēram, par hobijiem, kaitīgajiem ieradumiem, bērniem utt.

7. Pirmajā satikšanās reizē ārpus interneta izvēlieties vietu, kur ir daudz cilvēku. Nevajadzētu sarunāt tikšanos nomaļās vietās vai vienatnē doties pastaigā pa mežu. Pirms dodaties uz pirmo randiņu, informējat par to vismaz vēl vienu personu, draudzeni vai draugu.

8. Uzsākot attiecības ar tikko iepazītu draugu vai draudzeni, nesteidzaties uzreiz par to informēt draugus sociālajos tīklos, vai veidot vienotu profilu, ja būs lemts palikt kopā – visu paspēsiet!

9. Tieši tāpat svarīgi atcerēties, ka pat situācijās, kad jūsu savstarpējā uzticēšanās šķiet bezgalīga, nevajag nodot otram cilvēkam piekļuves informāciju sociālajiem vai bankas kontiem. Kā liecina uzņēmēju pieredze, problēmas, visbiežāk sagādā tieši paziņas un tuvinieki, nevis svešinieki.

10. Sazinoties ar cilvēkiem no citām valstīm, ir jāievēro tās pašas minimālās drošības piesardzības prasības.

Saistītie raksti