Mirklis pirms klik

Mirklis pirms klik

Mūsdienās uzņēmumu digitālās drošības incidentu iemesls ir darbinieku un vadītāju digitālās drošības prasmju trūkums. Hakeriem ir kļuvis izdevīgāk uzbrukt cilvēku nezināšanai un neapdomībai, nevis lauzt IT aizsardzības sistēmas.

Digitālā noziedzība pieaug

Kā liecina CERT.LV dati, 2016. gada augustā Latvijā, izmantojot t.s. biznesa e-pastu kompromitēšanu, vienā digitālajā incidentā uzņēmumi zaudēja no 6 līdz 60 000 EUR. Reālais incidentu skaits un zaudējumu apmērs nav zināms, jo uzņēmumi visbiežāk izvēlas digitālos incidentus nepubliskot un par tiem nerunāt. 

Pēc Eiropas Komisijas datiem pasaulē katru gadu digitālās vides drošības incidenti rada zaudējumus līdz 340 miljardiem eiro. 2015. gadā Eiropas Savienībā un citur pasaulē uzbrukumi digitālajā vidē auguši par 38%.

Lielbritānijā kibernoziedzība apjoma ziņā ir pārsniegusi pārējās noziedzības formas, bet iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas.

Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumi no atbalsta funkcijas kļuvuši par biznesa dzīvotspējas un attīstības motoru, bet digitālā drošība – par centrālo klientu un uzņēmumu finanšu, datu un reputācijas aizsardzības jautājumu.  Ne velti Lielbritānijas uzņēmēji datoru vīrusus un datu zādzību ierindo kā lielāko drošības apdraudējumu to biznesam.

Digitālā drošība nav tikai IT atbildība

Jūsu uzņēmuma sistēmu, finanšu, datu un reputācijas atslēgas glabājas Jūsu darbinieku un sadarbības partneru rokās. Turklāt viņi strādā ar uzņēmuma ierīcēm no mājām, kafejnīcām un viesnīcām vai ar uzņēmuma datiem rīkojas caur savām personīgajām ierīcēm, ko nereti lieto arī ģimene, draugi, paziņas vai kolēģi. Vai viņi apzināts digitālās higiēnas pamatprasības?

Pārbaudiet savu digitālo drošību

Esam sagatavojuši testu par digitālo drošību, kas palīdzēs Jums un kolēģiem noteikti, kā pārzināt pamata digitālās higiēnas prasības. Ja uz kādu no šiem jautājumiem atbildat ar “Nē”, rekomendējam Jums rūpīgi apsvērt darbinieku izglītošanu un IT drošības auditu.

Saistītie raksti